Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

10 Europos miestų, kuriuose gana pigus maistas

Jei jūsų gyvenimą valdo maistas, turbūt planuodami savo atostogas pagalvojate ir apie tai, kur valgysite. Deja, dažniausiai klausimą „kur?“ keičia klausimas „kiek kainuos?“ Jei jums itin svarbus racionalus kelionės biudžetas, keliaukite į vieną iš šių Europos miestų, bes maistas čia pakankamai pigus.


Belgradas (Serbija)


Šis miestas laikomas kone pačiu pigiausiu Europoje, jei kalbėsime apie maistą. Du žmonės gana gerame restorane gali pakankamai sočiai pavalgyti išleisdami ne daugiau kaip 30 eurų. Jei tik pasiseks, pamėginkite užsukti į vieną iš šių restoranų: „Kafana Pavle Korcagin“, „Pekara Trpkovic“, „Princess Puff“.


Budapeštas (Vengrija)


Vengrijos sostinė Budapeštas maisto mylėtojams išties siūlo patrauklias kainas. Pavyzdžiui, neblogo alaus galima įsigyti už mažiau nei du eurus, o geri pietūs vienam žmogui nekainuos nė 7 eurų. Būdami Vengrijoje būtinai paragaukite nacionalinio deserto Kürtőskalács (neįprastos formos pyragas).


Sofija (Bulgarija)


Sakoma, kad nuvažiavę į Sofiją maisto gurmanai kiek nustemba, nes čia daug nedidelių restoranėlių, kuriuose patiekiamas puikus maistas. Būdami čia pamėginkite paragauti šopska salotų (pomidorų, agurkų ir sūrio salotų), nes jų spalva primena Bulgarijos vėliavą.


Krokuva (Lenkija)


Jei jau reikia rinktis iš Lenkijos miestų, numeris pirmas pagal maisto pigumą yra Krokuva. Na, kainos bent jau išties kiek mažesnės nei Varšuvoje. Žinoma, Lenkijoje maisto kainos apskritai gana patrauklios.


Zagrebas (Kroatija)


Pastaruoju metu Kroatija sparčiai populiarėja tarp kelionių entuziastų. Galbūt tai lemia puikūs paplūdimiai, vaizdingas kraštovaizdis ir, be abejo, patrauklios maisto kainos. Puodelis cappuccino čia gali kainuoti vos pusantro euro, o butelis gero vyno nesieks ir šešių eurų.


Praha (Čekija)

Paprastai šis Čekijos miestas pasirenkamas kaip romantiška vietelė praleisti savaitgalį ir, jei palyginsime jį su Paryžiumi, maistas čia gerokai pigesnis. Nukeliavę čia būtinai paragaukite svičkovos – unikalaus jautienos su virtiniais patiekalo.

Portas (Portugalija)


Tai bene pigiausias miestas vakarų Europoje, o tai gana gera žinia, nes vakarų Europoje esame pratę išleisti daugėliau pinigų. Jei jau atsidūrėte šioje Europos dalyje ir norite skaniai pasmaguriauti, keliaukite į Portą.


Varšuva (Lenkija)


Į Lenkiją mums gana lengva nuvykti, tad kodėl gi neaplankius dar vieno pigaus miesto – Varšuvos. Jei norite paragauti tradicinės virtuvės, ieškokite lenkiškos silkės, šaltienos, virtinukų, lenkiškų barščių ar kitų nacionalinių patiekalų.

Bukareštas (Rumunija)


Bukareštas taip pat pakliūna į pigių miestų sąrašą. Čia jūsų gomurį pamalonins daug nebrangių ir unikalių patiekalų: sarmalė (kopūstų suktinukai), zacusca (daržovių užtepėlė), cascaval pane (keptas sūris), mici (česnakinės dešrelės).


Splitas (Kroatija)


Kroatija, kaip ir Lenkija, į sąrašą patenka net su dviem miestais. Splitas yra 4 valandų kelio atstumu nuo Zagrebo, tad pravartu čia užsukti tos pačios kelionės metu. Kadangi miestas įsikūręs pietinėje pakrantėje, čia tikrai rasite ką veikti ir, žinoma, ko užkasti. Svarbiausia, kad vidutiniški pietūs dviems žmonėms Spite gali kainuoti ne brangiau kaip 33 eurus.

Fotografijoje: vengriškas kürtőskalács.

 


 


Komentarai

Populiarūs

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Apie kūdikių nešiokles: pliusai ir minusai

  Noriu pasidalinti asmeniniais pastebėjimais apie kūdikių nešioklių privalumus ir trūkumus. Bet visų pirma turiu paminėti, kad niekada neauginau vaiko su vežimėliu ir niekada nesu naudojusi vaikjuosčių, tad dalinuosi tik vienašališka patirtimi. O patirtis tokia: nuo pat pirmo mėnesio kūdikį kasdien nešioju nešioklėje eidama į parduotuvę ar pasivaikščioti. Dabar mažyliui 6 mėnesiai. Nešioklės privalumai: Mobilumas. Su nešiokle gali vaikščioti miško takeliais, greitai išeiti iš namų, įsėsti į autobusą, nuo automobilio nueiti iki reikiamo objekto. Tau visai nesvarbu, ar žiemą nuvalyti šaligatviai, o pastarieji pas mus šiais laikais būna ir nenuvalyti. Pati nešioklė neužima daug vietos, todėl ją galima pasiimti į keliones. Pigumas. Net ir kokybiškesnės nešioklės nekainuoja tūkstančiais (kaip kainuoja kokybiški vežimėliai). Žmonės dažnai parduoda geras nešiokles už mažesnę kainą, jei jiems jos nebereikalingos arba nepasiteisino. Platesnis vaiko akiratis. Į...

Rankų darbo gaminiai - mielas lėto gyvenimo atributas

  Vieną lėtą žiemą užsiiminėjau keramika ir patyriau daug teigiamų emocijų. Ne vien gamindama, bet ir dovanodama, nors tų molinių žaisliukių gal niekam ir nereikia. Kaip ten bebūtų, rankų darbo gaminiai man asocijuojasi su lėtu gyvenimo tempu. Tai didelis malonumas ir prabanga. Jei tik galiu, ne tik pati mokausi ką nors pagaminti, bet ir perku rankų darbo gaminius. Štai dar keli rankomis pagamintų dirbinių privalumai: Rankų darbo gaminiai ekologiškesni. Kadangi gamybos procese naudojamos rankos, o ne mašinos, įmanoma produkciją pagaminti mažiau teršiant gamtą. Neprarandamos darbo vietos. Jei kažkoks rankų darbo amatas puoselėjamas, išsaugoma specifinė darbo vieta. Rankų darbo gaminys brangesnis širdžiai. Kai tvarkaisi senus daiktus ir svarstai, išmesti, ar ne, atsikratyti rankų darbo gaminio nekyla ranka. Paremiamas smulkusis verslas. Jei verslas paremtas nedideliais gamybos kiekiais, tai dažniausiai lokalus mažas verslas, kurį remiate pirkd...