Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ką reiškia auginti didelį kūdikį

 Mano ūgis 1.70 cm, esu vidutinio sudėjimo. Man gimė 3450 g sveriantis kūdikis. Tai šiek tiek daugiau nei vidurkis. Būdamas 6 mėnesių jis jau dėvėjo 12 mėnesių kūdikių drabužėlius. Kai šiuo laikotarpiu atėjau pas gydytoją apžiūrai ir ji pasakė „paguldykit kūdikį“ supratau, kad gulomis ant kūdikiams skirto staliuko jis nelabai ir telpa. Na, bet čia tik šiaip sau linksmoji dalis. Vyresnio amžiaus moterims dažniau gimsta dideli kūdikiai. Mano atveju tikriausiai tai nulėmė tiesiog genai. Kaip ten bebūtų, auginti didelį kūdikį yra kiek kitaip nei mažą. Nors maniškis man yra pirmasis ir vienintelis, palyginti negaliu, tad tiesiog dalinuosi savo pastebėjimais.

Auginti didelį kūdikį faina, nes:

  • Mažiau baimės. Čia toks psichologinis momentas: kuo kūdikis didesnis, tuo mažiau baiminiesi, kad jis trapus, mažutis, užsigaus ir pan.

  • Nereikia rūpintis dėl svorio augimo. Tai turbūt nėra taisyklė, bet tikėtina, kad didelis kūdikis turės didelį apetitą ir greitai priauginės svorį, todėl šiuo atveju galima tiesiog pamiršti šią temą.

  • Galima apgauti aplinkinius. Jis toks didelis, kad galima pameluoti jo amžių. Žinoma, iš to jokios naudos, juk nebėgsit kartu pirkti cigarečių, bet šiaip linksma ir tiek.

  • Jo nenuskriaus kiti mazgiai. Jei mažylis turės progą „pabendrauti“ su bendraamžiais, mažiau bijosi, kad jį kas nors nuskriaus.

Auginti didelį kūdikį nelengva, nes:

  • Jį sunku nešioti. Sulaukęs 7 mėnesių manasis sveria virš 10 kg, o būti ant rankų vis dar nori. Panešioti jį tikrai nėra darbas iš lengvųjų.

  • Netelpi pro duris. Savo mažylį mėgstu nešioti horizontalioj pozoj, bet einant pro duris jis jau senokai nebetelpa, reikia eiti šonu.

  • Dydžių chaosas. Kai perki drabužėlius, turi mąstyti dydžiais, tad jei etiketėje parašyta mėnesiais, spėlioji, kiek mėnesių į priekį pripliusuoti.

  • Neapsiskaičiavimai. Nusiperki auto kėdutę, kuri turėtų tikti kūdikiams iki 9 mėnesių, bet 6 mėnesį jau perki naują, nes kojos kyšo.

  • Neramumas. Didelis kūdikis greitai auga, daug valgo, tad jam gali būti būdingas didesnis neramumas. Nežinau, kas tiksliai tai lemia, bet man dažnai norisi daugelį irzlumų priskirti greitam augimui.

     


     

Komentarai

Populiarūs

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Apie kūdikių nešiokles: pliusai ir minusai

  Noriu pasidalinti asmeniniais pastebėjimais apie kūdikių nešioklių privalumus ir trūkumus. Bet visų pirma turiu paminėti, kad niekada neauginau vaiko su vežimėliu ir niekada nesu naudojusi vaikjuosčių, tad dalinuosi tik vienašališka patirtimi. O patirtis tokia: nuo pat pirmo mėnesio kūdikį kasdien nešioju nešioklėje eidama į parduotuvę ar pasivaikščioti. Dabar mažyliui 6 mėnesiai. Nešioklės privalumai: Mobilumas. Su nešiokle gali vaikščioti miško takeliais, greitai išeiti iš namų, įsėsti į autobusą, nuo automobilio nueiti iki reikiamo objekto. Tau visai nesvarbu, ar žiemą nuvalyti šaligatviai, o pastarieji pas mus šiais laikais būna ir nenuvalyti. Pati nešioklė neužima daug vietos, todėl ją galima pasiimti į keliones. Pigumas. Net ir kokybiškesnės nešioklės nekainuoja tūkstančiais (kaip kainuoja kokybiški vežimėliai). Žmonės dažnai parduoda geras nešiokles už mažesnę kainą, jei jiems jos nebereikalingos arba nepasiteisino. Platesnis vaiko akiratis. Į...

Rankų darbo gaminiai - mielas lėto gyvenimo atributas

  Vieną lėtą žiemą užsiiminėjau keramika ir patyriau daug teigiamų emocijų. Ne vien gamindama, bet ir dovanodama, nors tų molinių žaisliukių gal niekam ir nereikia. Kaip ten bebūtų, rankų darbo gaminiai man asocijuojasi su lėtu gyvenimo tempu. Tai didelis malonumas ir prabanga. Jei tik galiu, ne tik pati mokausi ką nors pagaminti, bet ir perku rankų darbo gaminius. Štai dar keli rankomis pagamintų dirbinių privalumai: Rankų darbo gaminiai ekologiškesni. Kadangi gamybos procese naudojamos rankos, o ne mašinos, įmanoma produkciją pagaminti mažiau teršiant gamtą. Neprarandamos darbo vietos. Jei kažkoks rankų darbo amatas puoselėjamas, išsaugoma specifinė darbo vieta. Rankų darbo gaminys brangesnis širdžiai. Kai tvarkaisi senus daiktus ir svarstai, išmesti, ar ne, atsikratyti rankų darbo gaminio nekyla ranka. Paremiamas smulkusis verslas. Jei verslas paremtas nedideliais gamybos kiekiais, tai dažniausiai lokalus mažas verslas, kurį remiate pirkd...