Mano ūgis 1.70 cm, esu vidutinio sudėjimo. Man gimė 3450 g sveriantis kūdikis. Tai šiek tiek daugiau nei vidurkis. Būdamas 6 mėnesių jis jau dėvėjo 12 mėnesių kūdikių drabužėlius. Kai šiuo laikotarpiu atėjau pas gydytoją apžiūrai ir ji pasakė „paguldykit kūdikį“ supratau, kad gulomis ant kūdikiams skirto staliuko jis nelabai ir telpa. Na, bet čia tik šiaip sau linksmoji dalis. Vyresnio amžiaus moterims dažniau gimsta dideli kūdikiai. Mano atveju tikriausiai tai nulėmė tiesiog genai. Kaip ten bebūtų, auginti didelį kūdikį yra kiek kitaip nei mažą. Nors maniškis man yra pirmasis ir vienintelis, palyginti negaliu, tad tiesiog dalinuosi savo pastebėjimais.
Auginti didelį kūdikį faina, nes:
Mažiau baimės. Čia toks psichologinis momentas: kuo kūdikis didesnis, tuo mažiau baiminiesi, kad jis trapus, mažutis, užsigaus ir pan.
Nereikia rūpintis dėl svorio augimo. Tai turbūt nėra taisyklė, bet tikėtina, kad didelis kūdikis turės didelį apetitą ir greitai priauginės svorį, todėl šiuo atveju galima tiesiog pamiršti šią temą.
Galima apgauti aplinkinius. Jis toks didelis, kad galima pameluoti jo amžių. Žinoma, iš to jokios naudos, juk nebėgsit kartu pirkti cigarečių, bet šiaip linksma ir tiek.
Jo nenuskriaus kiti mazgiai. Jei mažylis turės progą „pabendrauti“ su bendraamžiais, mažiau bijosi, kad jį kas nors nuskriaus.
Auginti didelį kūdikį nelengva, nes:
Jį sunku nešioti. Sulaukęs 7 mėnesių manasis sveria virš 10 kg, o būti ant rankų vis dar nori. Panešioti jį tikrai nėra darbas iš lengvųjų.
Netelpi pro duris. Savo mažylį mėgstu nešioti horizontalioj pozoj, bet einant pro duris jis jau senokai nebetelpa, reikia eiti šonu.
Dydžių chaosas. Kai perki drabužėlius, turi mąstyti dydžiais, tad jei etiketėje parašyta mėnesiais, spėlioji, kiek mėnesių į priekį pripliusuoti.
Neapsiskaičiavimai. Nusiperki auto kėdutę, kuri turėtų tikti kūdikiams iki 9 mėnesių, bet 6 mėnesį jau perki naują, nes kojos kyšo.
Neramumas. Didelis kūdikis greitai auga, daug valgo, tad jam gali būti būdingas didesnis neramumas. Nežinau, kas tiksliai tai lemia, bet man dažnai norisi daugelį irzlumų priskirti greitam augimui.
Komentarai
Rašyti komentarą