Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ko nėštumo metu nepirkau

Kiekvienas naujas gyvenimo įvykis mus skatina pagalvoti: „Ko šioje situacijoje man reikės?“ Kadangi esame vartotojų eros atstovai, iš karto pagalvojame: ką reikės nusipirkti. Stengiuosi kuo mažiau pasiduoti neracionalaus vartojimo tendencijoms ir dalinuosi savo asmenine patirtimi, kaip sekėsi nevartoti nėštumo metu.

Visų pirma pateiksiu sąrašą pirkinių, kurie nėštumo metu vardan paties nėštumo buvo neišvengiami:

1) papildai. Gydytojai rekomendavus pirkau folio rūgštį, vėliau geležies papildus. Vaistai yra gana brangūs, tad čia ir buvo kone brangiausi pirkiniai.

2) apranga. Patogios nėštukės kelnės x 2. Pižaminės kelnės kelionei į gimdyklą x 1. Pirkau iš second hand, tad nekainavo brangiai.

3) tyrimai. Nėštumo pradžioje pirkau nėštumo testą (patį pigiausią, parodė tiksliai). Teko nusipirkti gliukozės, kuri buvo reikalinga gliukozės tyrimui. Nuolat pirkau indelius šlapimo tyrimui, nes šlapimą gydytojai tiria kone kiekvieno vizito metu. Tai buvo labai minimalios išlaidos.

4) daugiau vaisių ir daržovių. Šis punktas sąlyginis, nes valgyti bet kokiu atveju reikia, tačiau leidau sau pirkti šiek tiek daugiau brangių maisto produktų.

Ir viskas!

Šiek tiek plačiau apie nepirktus daiktus. Nėštumo priežiūra man iš esmės nieko nekainavo, nes šiam reikalui lankiausi poliklinikoje ir likau tuo visai patenkinta. Beveik nepirkau nėštumui skirtų drabužių, nes laisvesnių marškinių, megztinių paskolino vyras, o visa kita pavyko kur nors „susišaudyti“. Na, bet nesu didelė puošeiva, tad gal esu išimtis :) Nepirkau nėštumo pagalvės, nes neatrodė, kad ji man padės patogiau miegoti. Nepirkau nėštumo diržo, nes nejaučiau poreikio, o kai poreikis gal ir atsirado, supratau, kad jau nebedaug liko iki gimdymo, tad...

Jei šiuo metu laukiatės arba planuojate nėštumą, noriu padrąsinti, kad tai nėra kažkoks baisus išlaidų reikalaujantis reikalas. Žinoma, čia neminiu daiktų, kurių reikės kūdikiui ir suprantu, kad nelengva suplanuoti gyvenimą be nenumatytų situacijų, bet tikiuosi, kad mano pavyzdys įkvėps.

Foto: Ivan Samkov


 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

10 Europos miestų, kuriuose gana pigus maistas

Jei jūsų gyvenimą valdo maistas, turbūt planuodami savo atostogas pagalvojate ir apie tai, kur valgysite. Deja, dažniausiai klausimą „kur?“ keičia klausimas „kiek kainuos?“ Jei jums itin svarbus racionalus kelionės biudžetas, keliaukite į vieną iš šių Europos miestų , bes maistas čia pakankamai pigus. Belgradas (Serbija) Šis miestas laikomas kone pačiu pigiausiu Europoje, jei kalbėsime apie maistą. Du žmonės gana gerame restorane gali pakankamai sočiai pavalgyti išleisdami ne daugiau kaip 30 eurų. Jei tik pasiseks, pamėginkite užsukti į vieną iš šių restoranų: „Kafana Pavle Korcagin“, „Pekara Trpkovic“, „Princess Puff“. Budapeštas (Vengrija) Vengrijos sostinė Budapeštas maisto mylėtojams išties siūlo patrauklias kainas. Pavyzdžiui, neblogo alaus galima įsigyti už mažiau nei du eurus, o geri pietūs vienam žmogui nekainuos nė 7 eurų. Būdami Vengrijoje būtinai paragaukite nacionalinio deserto Kürtőskalács (neįprastos formos pyragas). Sofija (Bulgarija) Sakoma,

Trys neįprasti būdai panaudoti paprasčiausią šaukštą

  Jei galvojate, kad šaukštas skirtas tik sriubai srėbti, šiek tiek klystate. Su šaukštu galima nuveikti ir šį tą daugiau. Štai net trys neįprasti šaukšto panaudojimo būdai. 1. Šaukštu galima atidaryti skardinę Jei neteko gyvenime patekti į situaciją, kuomet konservų yra, o atidarytuvo ne, galbūt šio triuko neįvertinsite. Bet jei žinote, ką reiškia tas nervas, kai esi alkanas, maisto yra, bet nėra su kuo atidaryti, tuomet dėkosite dievams, kad išrado šaukštą. Žinoma, atidarinėjant šaukštu konservus reikėtų naudoti ne patį prabangiausią iš savo kolekcijos. 2. Šaukštai gali groti Pati idėja, kad šaukštais galima groti, nenuskamba labai jau originaliai. Tačiau kai pamatai ir išgirsti, kaip jais groja Abby the Spoon Lady, tai būna truputį vau. Beje, jei panaršytumėte po jos „Youtube“ paskyrą, rastumėte gana įdomių įrašų, kur ji mokina, kaip šaukštus taisyklingai laikyti, kaip juos paruošti grojimui ir t. t. Jei esate truputį prie muzikos, puiki proga užsi

Maisto skonį keis ne prieskoniai, o skonį paryškinantys šaukštai

  Tikėtina, jog netrukus posakis „taip skanu, kad net šaukštą nulaižiau“ įgaus naują prasmę. Šiuo metu kuriami tokie valgymo įrankiai, kurie paryškins valgomo maisto saldumą ar sūrumą. Juk dauguma mėgstame valgyti itin saldžiai arba itin sūriai, tačiau ribojame save, žinodami, kad tai nėra sveika. Naujai kuriami šaukštai leis jums pajusti skonį, bet tikrojo cukraus jūsų organizmas negaus. Kaip rašoma portale Scientificamerican.com, studentai kuria įrankius, kurie stimuliuoja skonio receptorius, atsakingus už saldumo pojūtį. Panašūs įrankiai, kurie naudoja nedidelę ele k tros srovę, gali stimuliuot i recep t orius, susijusius su sūrumo pojūčiu. Tokia idėja studentams kilo siekiant sukurti įrankius žmonėms, kurie serga diabetu. Taip jie galėtų mėgautis saldumo pojūčiu, bet atsisakytų jų organizmui kenksmingo cukraus. Tačiau nesunku įsivaizduoti, kaip toks išradimas intriguoja įrankių gamintojus ir verslininkus. Man asmeniškai išradimas visai neatrodo kenksmingas, o jei jis kam nors pa