Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ko nėštumo metu nepirkau

Kiekvienas naujas gyvenimo įvykis mus skatina pagalvoti: „Ko šioje situacijoje man reikės?“ Kadangi esame vartotojų eros atstovai, iš karto pagalvojame: ką reikės nusipirkti. Stengiuosi kuo mažiau pasiduoti neracionalaus vartojimo tendencijoms ir dalinuosi savo asmenine patirtimi, kaip sekėsi nevartoti nėštumo metu.

Visų pirma pateiksiu sąrašą pirkinių, kurie nėštumo metu vardan paties nėštumo buvo neišvengiami:

1) papildai. Gydytojai rekomendavus pirkau folio rūgštį, vėliau geležies papildus. Vaistai yra gana brangūs, tad čia ir buvo kone brangiausi pirkiniai.

2) apranga. Patogios nėštukės kelnės x 2. Pižaminės kelnės kelionei į gimdyklą x 1. Pirkau iš second hand, tad nekainavo brangiai.

3) tyrimai. Nėštumo pradžioje pirkau nėštumo testą (patį pigiausią, parodė tiksliai). Teko nusipirkti gliukozės, kuri buvo reikalinga gliukozės tyrimui. Nuolat pirkau indelius šlapimo tyrimui, nes šlapimą gydytojai tiria kone kiekvieno vizito metu. Tai buvo labai minimalios išlaidos.

4) daugiau vaisių ir daržovių. Šis punktas sąlyginis, nes valgyti bet kokiu atveju reikia, tačiau leidau sau pirkti šiek tiek daugiau brangių maisto produktų.

Ir viskas!

Šiek tiek plačiau apie nepirktus daiktus. Nėštumo priežiūra man iš esmės nieko nekainavo, nes šiam reikalui lankiausi poliklinikoje ir likau tuo visai patenkinta. Beveik nepirkau nėštumui skirtų drabužių, nes laisvesnių marškinių, megztinių paskolino vyras, o visa kita pavyko kur nors „susišaudyti“. Na, bet nesu didelė puošeiva, tad gal esu išimtis :) Nepirkau nėštumo pagalvės, nes neatrodė, kad ji man padės patogiau miegoti. Nepirkau nėštumo diržo, nes nejaučiau poreikio, o kai poreikis gal ir atsirado, supratau, kad jau nebedaug liko iki gimdymo, tad...

Jei šiuo metu laukiatės arba planuojate nėštumą, noriu padrąsinti, kad tai nėra kažkoks baisus išlaidų reikalaujantis reikalas. Žinoma, čia neminiu daiktų, kurių reikės kūdikiui ir suprantu, kad nelengva suplanuoti gyvenimą be nenumatytų situacijų, bet tikiuosi, kad mano pavyzdys įkvėps.

Foto: Ivan Samkov


 

Komentarai

Populiarūs

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Apie kūdikių nešiokles: pliusai ir minusai

  Noriu pasidalinti asmeniniais pastebėjimais apie kūdikių nešioklių privalumus ir trūkumus. Bet visų pirma turiu paminėti, kad niekada neauginau vaiko su vežimėliu ir niekada nesu naudojusi vaikjuosčių, tad dalinuosi tik vienašališka patirtimi. O patirtis tokia: nuo pat pirmo mėnesio kūdikį kasdien nešioju nešioklėje eidama į parduotuvę ar pasivaikščioti. Dabar mažyliui 6 mėnesiai. Nešioklės privalumai: Mobilumas. Su nešiokle gali vaikščioti miško takeliais, greitai išeiti iš namų, įsėsti į autobusą, nuo automobilio nueiti iki reikiamo objekto. Tau visai nesvarbu, ar žiemą nuvalyti šaligatviai, o pastarieji pas mus šiais laikais būna ir nenuvalyti. Pati nešioklė neužima daug vietos, todėl ją galima pasiimti į keliones. Pigumas. Net ir kokybiškesnės nešioklės nekainuoja tūkstančiais (kaip kainuoja kokybiški vežimėliai). Žmonės dažnai parduoda geras nešiokles už mažesnę kainą, jei jiems jos nebereikalingos arba nepasiteisino. Platesnis vaiko akiratis. Į...

Rankų darbo gaminiai - mielas lėto gyvenimo atributas

  Vieną lėtą žiemą užsiiminėjau keramika ir patyriau daug teigiamų emocijų. Ne vien gamindama, bet ir dovanodama, nors tų molinių žaisliukių gal niekam ir nereikia. Kaip ten bebūtų, rankų darbo gaminiai man asocijuojasi su lėtu gyvenimo tempu. Tai didelis malonumas ir prabanga. Jei tik galiu, ne tik pati mokausi ką nors pagaminti, bet ir perku rankų darbo gaminius. Štai dar keli rankomis pagamintų dirbinių privalumai: Rankų darbo gaminiai ekologiškesni. Kadangi gamybos procese naudojamos rankos, o ne mašinos, įmanoma produkciją pagaminti mažiau teršiant gamtą. Neprarandamos darbo vietos. Jei kažkoks rankų darbo amatas puoselėjamas, išsaugoma specifinė darbo vieta. Rankų darbo gaminys brangesnis širdžiai. Kai tvarkaisi senus daiktus ir svarstai, išmesti, ar ne, atsikratyti rankų darbo gaminio nekyla ranka. Paremiamas smulkusis verslas. Jei verslas paremtas nedideliais gamybos kiekiais, tai dažniausiai lokalus mažas verslas, kurį remiate pirkd...