Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ko nėštumo metu nepirkau

Kiekvienas naujas gyvenimo įvykis mus skatina pagalvoti: „Ko šioje situacijoje man reikės?“ Kadangi esame vartotojų eros atstovai, iš karto pagalvojame: ką reikės nusipirkti. Stengiuosi kuo mažiau pasiduoti neracionalaus vartojimo tendencijoms ir dalinuosi savo asmenine patirtimi, kaip sekėsi nevartoti nėštumo metu.

Visų pirma pateiksiu sąrašą pirkinių, kurie nėštumo metu vardan paties nėštumo buvo neišvengiami:

1) papildai. Gydytojai rekomendavus pirkau folio rūgštį, vėliau geležies papildus. Vaistai yra gana brangūs, tad čia ir buvo kone brangiausi pirkiniai.

2) apranga. Patogios nėštukės kelnės x 2. Pižaminės kelnės kelionei į gimdyklą x 1. Pirkau iš second hand, tad nekainavo brangiai.

3) tyrimai. Nėštumo pradžioje pirkau nėštumo testą (patį pigiausią, parodė tiksliai). Teko nusipirkti gliukozės, kuri buvo reikalinga gliukozės tyrimui. Nuolat pirkau indelius šlapimo tyrimui, nes šlapimą gydytojai tiria kone kiekvieno vizito metu. Tai buvo labai minimalios išlaidos.

4) daugiau vaisių ir daržovių. Šis punktas sąlyginis, nes valgyti bet kokiu atveju reikia, tačiau leidau sau pirkti šiek tiek daugiau brangių maisto produktų.

Ir viskas!

Šiek tiek plačiau apie nepirktus daiktus. Nėštumo priežiūra man iš esmės nieko nekainavo, nes šiam reikalui lankiausi poliklinikoje ir likau tuo visai patenkinta. Beveik nepirkau nėštumui skirtų drabužių, nes laisvesnių marškinių, megztinių paskolino vyras, o visa kita pavyko kur nors „susišaudyti“. Na, bet nesu didelė puošeiva, tad gal esu išimtis :) Nepirkau nėštumo pagalvės, nes neatrodė, kad ji man padės patogiau miegoti. Nepirkau nėštumo diržo, nes nejaučiau poreikio, o kai poreikis gal ir atsirado, supratau, kad jau nebedaug liko iki gimdymo, tad...

Jei šiuo metu laukiatės arba planuojate nėštumą, noriu padrąsinti, kad tai nėra kažkoks baisus išlaidų reikalaujantis reikalas. Žinoma, čia neminiu daiktų, kurių reikės kūdikiui ir suprantu, kad nelengva suplanuoti gyvenimą be nenumatytų situacijų, bet tikiuosi, kad mano pavyzdys įkvėps.

Foto: Ivan Samkov


 

Komentarai

Populiarūs

Vaikas su apetitu = laiminga mama?

  Dažniausiai vaikas be apetito laikomas problema. O vaikas su apetitu, na, juk tai tikra laimė mamai. Bet ar tikrai? Mano sūnus gimė šiek tiek didesnis nei vidurkis ir nuo pat gimimo turėjo gerą apetitą. Viena vertus, džiaugiuosi dėl to, bet kita vertus, man ši jo savybė kartais tampa tikru galvos skausmu. Skaičiau, jog vaikai, kuriems leidžiama patiems vadovauti valgymo procesui, greičiau įsisąmonina sotumo jausmą. Kadangi man sunkoka leisti vaikui terliotis ir vis dar daugiausia valgymo procesui vadovauju pati, galbūt tai turėjo šiek tiek įtakos šiokiai tokiai jo besotystei? Nuo pat gimimo vaiką maitinau mišriai (savo pienu ir mišinuku), nes ne iš karto pavyko užkurti varikliuką su žindymu, o ir apskritai vėliau nuolat nerimavau, kad pieno nepakanka arba žindymas vyksta netaisyklingai. Ir šiuo laikotarpiu man nuolat kildavo dilema: ar vaikas alkanas, o gal persivalgęs? Tokios mintys kildavo dar ir dėl to, jog kūdikis turėjo stiprius dieglius (bent taip spėj...

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Lietuviški maisto prekės ženklai, kuriuos vertinu

Man visada atrodo ekologiškiau ir racionaliau pirkti produktus, kurie pagaminti Lietuvoje. Dalinuosi pagrindiniais prekės ženklais, kuriuos vertinu. 1) Padažai. Be proto skanūs yra dauguma „Suslavičiaus“ padažų. Kartais taupumo sumetimais perku „Daumantų“ ar „Kėdainių“ produkciją, kurią taip pat vertinu. 2) Duona. Mėgstu „Gardėsio“ duoną, dažnai perku „Malūno“ duoną. Būta etapų, kai pati kepu duoną/batoną, tuomet duonos beveik neperku, bet vis tiek mėgstu paskanauti favoritų. 3) Pieno produktai. Šiaip jau galiu pagirti daugumą lietuviškų pieno produktų gamintojų. Itin skanūs „Rokiškio“ ir „Džiugo“ sūriai, mėgstu „Vilkyškių“ pieno produktus. 4) Kepiniai. Stengiuosi visada ką nors kepti namuose pati, bet jei jau perku, tai galėčiau išskirti „Mon Ami“ gaminius. Kartais būdama Tauragėje užsuku į „Jadvygos kepiniai“. Visada šviežia, didelis pasirinkimas, geri skoniai. 5) Supermaistas. Džiaugiuosi atradusi „Urbanfood“. Patinka pati idėja, jog miestietis gali valgyti sveikai...