Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ką pasiimt į gimdymo namus

 

Kai pakavausi kuprinę į gimdymo namus, perskaičiau ne vieną kitų moterų patarimą. Ir vis dėlto tik patirtis leidžia pakoreguoti reikmenų sąrašą iki tobulesnio. Visad stebėjausi, kai mačiau, kad moterys gimdyti važiuoja su gana dideliu lagaminu. Pati užsibrėžiau vežtis kuo mažiau daiktų, bet po gimdymo supratau, kodėl jos tiek visko vežasi. Tiesiog daug ką suplanuoti ir numatyti sunku. Iš savo sąrašo, kurį sudariau dar iki gimdymo, neišbraukčiau nė vieno daikto, nes iš esmės prireikė visko. Ir šlepečių, ir drėgnų servetėlių, ir vandens buteliuko, ir kelių vienetų švarių marškinių. Tad geriau paminėsiu, ko gailiuosi nepasiėmus. Tai būtų:

Ilgi naktiniai marškiniai/suknelė gimdymui. Gimdymo palatoje naudojau marškinius, bet būti su apatiniais pasirodė nelabai jauku (užklotas buvo labai šiltas, po juo prakaitavau, o nuoga subine būti nebuvo jauku, juk nuolat kažkas užeidavo pažiūrėti proceso). Pižaminės kelnės tokiam procesui netinka. Bet jos gana patogu palatoje po gimdymo. Pastebėjau, kad dauguma moterų pačiam gimdymui tiesiog pasiėmė ilgesnes patogias sukneles. Beje, patariu neimti brangių drabužių, nes galimai po gimdymo teks juos išmesti.

Sauskelnės suaugusiems. Šį daiktą ketinau nusipirkti tą dieną, kai vis dėlto šiek tiek netikėtai prasidėjo gimdymas, tad į gimdyklą nuvažiavau be tokio svarbaus reikmens. Nusipirkite bent 10 vienetų (vėliau vyras atveš daugiau, jei reiks), nes po gimdymo galimas gausus kraujavimas ir tikrai džiaugsitės turėdamos sauskelnių.

Vilnonės kojinytės vaikui. Nežinau kiek čia tiesos, bet visi gydytojai akcentuoja, kad daug geriau, jei naujagimiui apausite vilnones kojinytes vietoje kokių tai sintetinių ar pan. Tiesiog turėkit porą su savimi. Mano vaikelio kojytės buvo vis šaltokos, o tokių kojinyčių neturėjau.

Buteliukas ir pieno mišinukas. Nė viename kitų moterų pateiktame sąraše neradau patarimo, kad vertėtų pasiimti pieno mišinuko ir buteliuką. Nors pati suvokiau, kad pienas iš karto galbūt neatsiras, bet vien dėl to, kad niekur neradau patarimo, tai mišinuko ir neėmiau. Galvojau, gal gimdymo namuose duoda? Na, tiesiog neturėjau patirties. Mano vaikui gydytojos patarė iš karto duoti šiek tiek mišinuko, nes pienas nesigamino taip greitai ir žindymas nevyko taip profesionaliai, o dar ir vaiko gliukozės lygis buvo kiek žemesnis. Prigąsdinta vaiko nusilpimo, puoliau duoti mišinuko. Buteliuką ir pirmą porciją šiaip ne taip paskolino akušerės, bet supratau, kad geriausia turėti savo.

Tualetinis popierius/vienkartinės nosinaitės. Mano patirtis tokia, kad pirmą naktį ligoninėje daug kraujavau, reikėjo įvairių higienos priemonių, o palatoje nebuvo palikta pakankamai tualetinio popieriaus, tad buvo tikrai apmaudu, kad nepasiėmiau savo.

Bet kokių svarbių daiktų galima paprašyti nupirkti artimųjų, bet turėkite omenyje, kad galbūt šių daiktų prireiks naktį, kai vaistinė nedirba. Tad tikrai verta pasiruošti iš anksto. Tikiuosi mano patarimai padės, nors jūsų atvejis bus vėlgi unikalus, galbūt prireiks visai ko kito.

Foto: Rene Asmussen


 

Komentarai

Populiarūs

Vaikas su apetitu = laiminga mama?

  Dažniausiai vaikas be apetito laikomas problema. O vaikas su apetitu, na, juk tai tikra laimė mamai. Bet ar tikrai? Mano sūnus gimė šiek tiek didesnis nei vidurkis ir nuo pat gimimo turėjo gerą apetitą. Viena vertus, džiaugiuosi dėl to, bet kita vertus, man ši jo savybė kartais tampa tikru galvos skausmu. Skaičiau, jog vaikai, kuriems leidžiama patiems vadovauti valgymo procesui, greičiau įsisąmonina sotumo jausmą. Kadangi man sunkoka leisti vaikui terliotis ir vis dar daugiausia valgymo procesui vadovauju pati, galbūt tai turėjo šiek tiek įtakos šiokiai tokiai jo besotystei? Nuo pat gimimo vaiką maitinau mišriai (savo pienu ir mišinuku), nes ne iš karto pavyko užkurti varikliuką su žindymu, o ir apskritai vėliau nuolat nerimavau, kad pieno nepakanka arba žindymas vyksta netaisyklingai. Ir šiuo laikotarpiu man nuolat kildavo dilema: ar vaikas alkanas, o gal persivalgęs? Tokios mintys kildavo dar ir dėl to, jog kūdikis turėjo stiprius dieglius (bent taip spėj...

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Lietuviški maisto prekės ženklai, kuriuos vertinu

Man visada atrodo ekologiškiau ir racionaliau pirkti produktus, kurie pagaminti Lietuvoje. Dalinuosi pagrindiniais prekės ženklais, kuriuos vertinu. 1) Padažai. Be proto skanūs yra dauguma „Suslavičiaus“ padažų. Kartais taupumo sumetimais perku „Daumantų“ ar „Kėdainių“ produkciją, kurią taip pat vertinu. 2) Duona. Mėgstu „Gardėsio“ duoną, dažnai perku „Malūno“ duoną. Būta etapų, kai pati kepu duoną/batoną, tuomet duonos beveik neperku, bet vis tiek mėgstu paskanauti favoritų. 3) Pieno produktai. Šiaip jau galiu pagirti daugumą lietuviškų pieno produktų gamintojų. Itin skanūs „Rokiškio“ ir „Džiugo“ sūriai, mėgstu „Vilkyškių“ pieno produktus. 4) Kepiniai. Stengiuosi visada ką nors kepti namuose pati, bet jei jau perku, tai galėčiau išskirti „Mon Ami“ gaminius. Kartais būdama Tauragėje užsuku į „Jadvygos kepiniai“. Visada šviežia, didelis pasirinkimas, geri skoniai. 5) Supermaistas. Džiaugiuosi atradusi „Urbanfood“. Patinka pati idėja, jog miestietis gali valgyti sveikai...