Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ką pasiimt į gimdymo namus

 

Kai pakavausi kuprinę į gimdymo namus, perskaičiau ne vieną kitų moterų patarimą. Ir vis dėlto tik patirtis leidžia pakoreguoti reikmenų sąrašą iki tobulesnio. Visad stebėjausi, kai mačiau, kad moterys gimdyti važiuoja su gana dideliu lagaminu. Pati užsibrėžiau vežtis kuo mažiau daiktų, bet po gimdymo supratau, kodėl jos tiek visko vežasi. Tiesiog daug ką suplanuoti ir numatyti sunku. Iš savo sąrašo, kurį sudariau dar iki gimdymo, neišbraukčiau nė vieno daikto, nes iš esmės prireikė visko. Ir šlepečių, ir drėgnų servetėlių, ir vandens buteliuko, ir kelių vienetų švarių marškinių. Tad geriau paminėsiu, ko gailiuosi nepasiėmus. Tai būtų:

Ilgi naktiniai marškiniai/suknelė gimdymui. Gimdymo palatoje naudojau marškinius, bet būti su apatiniais pasirodė nelabai jauku (užklotas buvo labai šiltas, po juo prakaitavau, o nuoga subine būti nebuvo jauku, juk nuolat kažkas užeidavo pažiūrėti proceso). Pižaminės kelnės tokiam procesui netinka. Bet jos gana patogu palatoje po gimdymo. Pastebėjau, kad dauguma moterų pačiam gimdymui tiesiog pasiėmė ilgesnes patogias sukneles. Beje, patariu neimti brangių drabužių, nes galimai po gimdymo teks juos išmesti.

Sauskelnės suaugusiems. Šį daiktą ketinau nusipirkti tą dieną, kai vis dėlto šiek tiek netikėtai prasidėjo gimdymas, tad į gimdyklą nuvažiavau be tokio svarbaus reikmens. Nusipirkite bent 10 vienetų (vėliau vyras atveš daugiau, jei reiks), nes po gimdymo galimas gausus kraujavimas ir tikrai džiaugsitės turėdamos sauskelnių.

Vilnonės kojinytės vaikui. Nežinau kiek čia tiesos, bet visi gydytojai akcentuoja, kad daug geriau, jei naujagimiui apausite vilnones kojinytes vietoje kokių tai sintetinių ar pan. Tiesiog turėkit porą su savimi. Mano vaikelio kojytės buvo vis šaltokos, o tokių kojinyčių neturėjau.

Buteliukas ir pieno mišinukas. Nė viename kitų moterų pateiktame sąraše neradau patarimo, kad vertėtų pasiimti pieno mišinuko ir buteliuką. Nors pati suvokiau, kad pienas iš karto galbūt neatsiras, bet vien dėl to, kad niekur neradau patarimo, tai mišinuko ir neėmiau. Galvojau, gal gimdymo namuose duoda? Na, tiesiog neturėjau patirties. Mano vaikui gydytojos patarė iš karto duoti šiek tiek mišinuko, nes pienas nesigamino taip greitai ir žindymas nevyko taip profesionaliai, o dar ir vaiko gliukozės lygis buvo kiek žemesnis. Prigąsdinta vaiko nusilpimo, puoliau duoti mišinuko. Buteliuką ir pirmą porciją šiaip ne taip paskolino akušerės, bet supratau, kad geriausia turėti savo.

Tualetinis popierius/vienkartinės nosinaitės. Mano patirtis tokia, kad pirmą naktį ligoninėje daug kraujavau, reikėjo įvairių higienos priemonių, o palatoje nebuvo palikta pakankamai tualetinio popieriaus, tad buvo tikrai apmaudu, kad nepasiėmiau savo.

Bet kokių svarbių daiktų galima paprašyti nupirkti artimųjų, bet turėkite omenyje, kad galbūt šių daiktų prireiks naktį, kai vaistinė nedirba. Tad tikrai verta pasiruošti iš anksto. Tikiuosi mano patarimai padės, nors jūsų atvejis bus vėlgi unikalus, galbūt prireiks visai ko kito.

Foto: Rene Asmussen


 

Komentarai

Populiarūs

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Apie kūdikių nešiokles: pliusai ir minusai

  Noriu pasidalinti asmeniniais pastebėjimais apie kūdikių nešioklių privalumus ir trūkumus. Bet visų pirma turiu paminėti, kad niekada neauginau vaiko su vežimėliu ir niekada nesu naudojusi vaikjuosčių, tad dalinuosi tik vienašališka patirtimi. O patirtis tokia: nuo pat pirmo mėnesio kūdikį kasdien nešioju nešioklėje eidama į parduotuvę ar pasivaikščioti. Dabar mažyliui 6 mėnesiai. Nešioklės privalumai: Mobilumas. Su nešiokle gali vaikščioti miško takeliais, greitai išeiti iš namų, įsėsti į autobusą, nuo automobilio nueiti iki reikiamo objekto. Tau visai nesvarbu, ar žiemą nuvalyti šaligatviai, o pastarieji pas mus šiais laikais būna ir nenuvalyti. Pati nešioklė neužima daug vietos, todėl ją galima pasiimti į keliones. Pigumas. Net ir kokybiškesnės nešioklės nekainuoja tūkstančiais (kaip kainuoja kokybiški vežimėliai). Žmonės dažnai parduoda geras nešiokles už mažesnę kainą, jei jiems jos nebereikalingos arba nepasiteisino. Platesnis vaiko akiratis. Į...

Rankų darbo gaminiai - mielas lėto gyvenimo atributas

  Vieną lėtą žiemą užsiiminėjau keramika ir patyriau daug teigiamų emocijų. Ne vien gamindama, bet ir dovanodama, nors tų molinių žaisliukių gal niekam ir nereikia. Kaip ten bebūtų, rankų darbo gaminiai man asocijuojasi su lėtu gyvenimo tempu. Tai didelis malonumas ir prabanga. Jei tik galiu, ne tik pati mokausi ką nors pagaminti, bet ir perku rankų darbo gaminius. Štai dar keli rankomis pagamintų dirbinių privalumai: Rankų darbo gaminiai ekologiškesni. Kadangi gamybos procese naudojamos rankos, o ne mašinos, įmanoma produkciją pagaminti mažiau teršiant gamtą. Neprarandamos darbo vietos. Jei kažkoks rankų darbo amatas puoselėjamas, išsaugoma specifinė darbo vieta. Rankų darbo gaminys brangesnis širdžiai. Kai tvarkaisi senus daiktus ir svarstai, išmesti, ar ne, atsikratyti rankų darbo gaminio nekyla ranka. Paremiamas smulkusis verslas. Jei verslas paremtas nedideliais gamybos kiekiais, tai dažniausiai lokalus mažas verslas, kurį remiate pirkd...