Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ką pasiimt į gimdymo namus

 

Kai pakavausi kuprinę į gimdymo namus, perskaičiau ne vieną kitų moterų patarimą. Ir vis dėlto tik patirtis leidžia pakoreguoti reikmenų sąrašą iki tobulesnio. Visad stebėjausi, kai mačiau, kad moterys gimdyti važiuoja su gana dideliu lagaminu. Pati užsibrėžiau vežtis kuo mažiau daiktų, bet po gimdymo supratau, kodėl jos tiek visko vežasi. Tiesiog daug ką suplanuoti ir numatyti sunku. Iš savo sąrašo, kurį sudariau dar iki gimdymo, neišbraukčiau nė vieno daikto, nes iš esmės prireikė visko. Ir šlepečių, ir drėgnų servetėlių, ir vandens buteliuko, ir kelių vienetų švarių marškinių. Tad geriau paminėsiu, ko gailiuosi nepasiėmus. Tai būtų:

Ilgi naktiniai marškiniai/suknelė gimdymui. Gimdymo palatoje naudojau marškinius, bet būti su apatiniais pasirodė nelabai jauku (užklotas buvo labai šiltas, po juo prakaitavau, o nuoga subine būti nebuvo jauku, juk nuolat kažkas užeidavo pažiūrėti proceso). Pižaminės kelnės tokiam procesui netinka. Bet jos gana patogu palatoje po gimdymo. Pastebėjau, kad dauguma moterų pačiam gimdymui tiesiog pasiėmė ilgesnes patogias sukneles. Beje, patariu neimti brangių drabužių, nes galimai po gimdymo teks juos išmesti.

Sauskelnės suaugusiems. Šį daiktą ketinau nusipirkti tą dieną, kai vis dėlto šiek tiek netikėtai prasidėjo gimdymas, tad į gimdyklą nuvažiavau be tokio svarbaus reikmens. Nusipirkite bent 10 vienetų (vėliau vyras atveš daugiau, jei reiks), nes po gimdymo galimas gausus kraujavimas ir tikrai džiaugsitės turėdamos sauskelnių.

Vilnonės kojinytės vaikui. Nežinau kiek čia tiesos, bet visi gydytojai akcentuoja, kad daug geriau, jei naujagimiui apausite vilnones kojinytes vietoje kokių tai sintetinių ar pan. Tiesiog turėkit porą su savimi. Mano vaikelio kojytės buvo vis šaltokos, o tokių kojinyčių neturėjau.

Buteliukas ir pieno mišinukas. Nė viename kitų moterų pateiktame sąraše neradau patarimo, kad vertėtų pasiimti pieno mišinuko ir buteliuką. Nors pati suvokiau, kad pienas iš karto galbūt neatsiras, bet vien dėl to, kad niekur neradau patarimo, tai mišinuko ir neėmiau. Galvojau, gal gimdymo namuose duoda? Na, tiesiog neturėjau patirties. Mano vaikui gydytojos patarė iš karto duoti šiek tiek mišinuko, nes pienas nesigamino taip greitai ir žindymas nevyko taip profesionaliai, o dar ir vaiko gliukozės lygis buvo kiek žemesnis. Prigąsdinta vaiko nusilpimo, puoliau duoti mišinuko. Buteliuką ir pirmą porciją šiaip ne taip paskolino akušerės, bet supratau, kad geriausia turėti savo.

Tualetinis popierius/vienkartinės nosinaitės. Mano patirtis tokia, kad pirmą naktį ligoninėje daug kraujavau, reikėjo įvairių higienos priemonių, o palatoje nebuvo palikta pakankamai tualetinio popieriaus, tad buvo tikrai apmaudu, kad nepasiėmiau savo.

Bet kokių svarbių daiktų galima paprašyti nupirkti artimųjų, bet turėkite omenyje, kad galbūt šių daiktų prireiks naktį, kai vaistinė nedirba. Tad tikrai verta pasiruošti iš anksto. Tikiuosi mano patarimai padės, nors jūsų atvejis bus vėlgi unikalus, galbūt prireiks visai ko kito.

Foto: Rene Asmussen


 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

10 Europos miestų, kuriuose gana pigus maistas

Jei jūsų gyvenimą valdo maistas, turbūt planuodami savo atostogas pagalvojate ir apie tai, kur valgysite. Deja, dažniausiai klausimą „kur?“ keičia klausimas „kiek kainuos?“ Jei jums itin svarbus racionalus kelionės biudžetas, keliaukite į vieną iš šių Europos miestų , bes maistas čia pakankamai pigus. Belgradas (Serbija) Šis miestas laikomas kone pačiu pigiausiu Europoje, jei kalbėsime apie maistą. Du žmonės gana gerame restorane gali pakankamai sočiai pavalgyti išleisdami ne daugiau kaip 30 eurų. Jei tik pasiseks, pamėginkite užsukti į vieną iš šių restoranų: „Kafana Pavle Korcagin“, „Pekara Trpkovic“, „Princess Puff“. Budapeštas (Vengrija) Vengrijos sostinė Budapeštas maisto mylėtojams išties siūlo patrauklias kainas. Pavyzdžiui, neblogo alaus galima įsigyti už mažiau nei du eurus, o geri pietūs vienam žmogui nekainuos nė 7 eurų. Būdami Vengrijoje būtinai paragaukite nacionalinio deserto Kürtőskalács (neįprastos formos pyragas). Sofija (Bulgarija) Sakoma,

Trys neįprasti būdai panaudoti paprasčiausią šaukštą

  Jei galvojate, kad šaukštas skirtas tik sriubai srėbti, šiek tiek klystate. Su šaukštu galima nuveikti ir šį tą daugiau. Štai net trys neįprasti šaukšto panaudojimo būdai. 1. Šaukštu galima atidaryti skardinę Jei neteko gyvenime patekti į situaciją, kuomet konservų yra, o atidarytuvo ne, galbūt šio triuko neįvertinsite. Bet jei žinote, ką reiškia tas nervas, kai esi alkanas, maisto yra, bet nėra su kuo atidaryti, tuomet dėkosite dievams, kad išrado šaukštą. Žinoma, atidarinėjant šaukštu konservus reikėtų naudoti ne patį prabangiausią iš savo kolekcijos. 2. Šaukštai gali groti Pati idėja, kad šaukštais galima groti, nenuskamba labai jau originaliai. Tačiau kai pamatai ir išgirsti, kaip jais groja Abby the Spoon Lady, tai būna truputį vau. Beje, jei panaršytumėte po jos „Youtube“ paskyrą, rastumėte gana įdomių įrašų, kur ji mokina, kaip šaukštus taisyklingai laikyti, kaip juos paruošti grojimui ir t. t. Jei esate truputį prie muzikos, puiki proga užsi

Maisto skonį keis ne prieskoniai, o skonį paryškinantys šaukštai

  Tikėtina, jog netrukus posakis „taip skanu, kad net šaukštą nulaižiau“ įgaus naują prasmę. Šiuo metu kuriami tokie valgymo įrankiai, kurie paryškins valgomo maisto saldumą ar sūrumą. Juk dauguma mėgstame valgyti itin saldžiai arba itin sūriai, tačiau ribojame save, žinodami, kad tai nėra sveika. Naujai kuriami šaukštai leis jums pajusti skonį, bet tikrojo cukraus jūsų organizmas negaus. Kaip rašoma portale Scientificamerican.com, studentai kuria įrankius, kurie stimuliuoja skonio receptorius, atsakingus už saldumo pojūtį. Panašūs įrankiai, kurie naudoja nedidelę ele k tros srovę, gali stimuliuot i recep t orius, susijusius su sūrumo pojūčiu. Tokia idėja studentams kilo siekiant sukurti įrankius žmonėms, kurie serga diabetu. Taip jie galėtų mėgautis saldumo pojūčiu, bet atsisakytų jų organizmui kenksmingo cukraus. Tačiau nesunku įsivaizduoti, kaip toks išradimas intriguoja įrankių gamintojus ir verslininkus. Man asmeniškai išradimas visai neatrodo kenksmingas, o jei jis kam nors pa