Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip numesti svorio po gimdymo

 

Turbūt logiškiausia būtų pirmiausia jo nepriaugti, na, bet jei jau leidome sau nėštumo metu nepakvaišti dėl svarstyklių rodmenų ir mūsų organizmui reikėjo daugiau maisto bei daugiau poilsio, galime pakalbėti apie svorio metimą. Žinoma, jei tai apskritai aktualu. Bent man šis klausimas išsisprendė kažkaip savaime. Jei nėštumo metu sportuoti prisiversti buvo sunku, tai kasdieną leisdama su kūdikiu namuose prisisportuoju į valias. Ir tam beveik nereikia valios pastangų, nes viską diktuoja būtinybė. Dalinuosi savo sporto rutina.

  • Pritūpimai. Šitas pratimas mano (o gal kūdikio?) mėgstamiausias. Padarau apie 100 į dieną. Kai nukrenta soskė, kai nukrenta žaislas. Daug veiksmo su kūdikiu vyksta ant grindų, tad dar papildomai pritūpinėju.
  • Atsilenkimai. Daugiausia tai naktį, kai jau girdi, kad blaškosi ir nebemiega. Atsikeli, sūpuoji, guliesi, atsikeli. Apie 30-40 į parą.
  • Svorių kilnojimas. Šitas pratimas tarp mano mankštų galėtų būti išskirtas kaip auksinis, nes turiu nešioklę. 2 kartus dienoje išeinu į lauką su nemenko svorio vaikučiu. O kadangi dievas davė daug kūdikystės neramumų, pakilnojame ir namuose. O dar pakėlus ir pasiūbuojame, visaip pasisukiojame. Į darbą pasijungia nemažai papildomų raumenų. Dar pridėkime pirkinių tįsimą iš parduotuvės. Žodžiu, neblogai paprakaituoju. O jei vasarą dar būdavo lauke +30 karščio...
  • Bėgiojimas. Kai gamini valgyti ir išgirsti staigų verkimą, bėgi žiūrėti, gal jau koja užstrigo lovytės grotelėse, gal užsigavo ar pan. Na, ir taip bent keletą kartų dienoje. Čia dar būtų galima tobulėti, bėda ta, kad butas mažas.

O kad sportas veiktų efektyviau, verta pabalansuoti mitybą. Ją balansuoju maždaug taip.

  • Pusryčiai. Kartais dalį atiduodi priešui, nes vaikas ryte buvo neramus.
  • Pietūs. Nuo ryto jau nusiplūkus, pasigamini beleką.
  • Vakarienė. Svarbiausia pamaitinti tėtį, nes diena kažkaip nemačia pralėkė, tad puoli gaminti jam, o patisukramtai „kažką“.
  • Prasidėjus primaitinimui kažką skanaus kramsnoji, žiūri, vaikas didelėm akim žiūrinėja tavo kąsnį. Kągi, teks atiduoti. Viena kita kalorija mamai mažiau.

Štai ir viskas, mielosios. Tiesiog tirpini kilogramus ir ieškaisi vis siauresnių kelnių.

Foto: Tirachard Kumtanom


 

Komentarai

Populiarūs

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Apie kūdikių nešiokles: pliusai ir minusai

  Noriu pasidalinti asmeniniais pastebėjimais apie kūdikių nešioklių privalumus ir trūkumus. Bet visų pirma turiu paminėti, kad niekada neauginau vaiko su vežimėliu ir niekada nesu naudojusi vaikjuosčių, tad dalinuosi tik vienašališka patirtimi. O patirtis tokia: nuo pat pirmo mėnesio kūdikį kasdien nešioju nešioklėje eidama į parduotuvę ar pasivaikščioti. Dabar mažyliui 6 mėnesiai. Nešioklės privalumai: Mobilumas. Su nešiokle gali vaikščioti miško takeliais, greitai išeiti iš namų, įsėsti į autobusą, nuo automobilio nueiti iki reikiamo objekto. Tau visai nesvarbu, ar žiemą nuvalyti šaligatviai, o pastarieji pas mus šiais laikais būna ir nenuvalyti. Pati nešioklė neužima daug vietos, todėl ją galima pasiimti į keliones. Pigumas. Net ir kokybiškesnės nešioklės nekainuoja tūkstančiais (kaip kainuoja kokybiški vežimėliai). Žmonės dažnai parduoda geras nešiokles už mažesnę kainą, jei jiems jos nebereikalingos arba nepasiteisino. Platesnis vaiko akiratis. Į...

Rankų darbo gaminiai - mielas lėto gyvenimo atributas

  Vieną lėtą žiemą užsiiminėjau keramika ir patyriau daug teigiamų emocijų. Ne vien gamindama, bet ir dovanodama, nors tų molinių žaisliukių gal niekam ir nereikia. Kaip ten bebūtų, rankų darbo gaminiai man asocijuojasi su lėtu gyvenimo tempu. Tai didelis malonumas ir prabanga. Jei tik galiu, ne tik pati mokausi ką nors pagaminti, bet ir perku rankų darbo gaminius. Štai dar keli rankomis pagamintų dirbinių privalumai: Rankų darbo gaminiai ekologiškesni. Kadangi gamybos procese naudojamos rankos, o ne mašinos, įmanoma produkciją pagaminti mažiau teršiant gamtą. Neprarandamos darbo vietos. Jei kažkoks rankų darbo amatas puoselėjamas, išsaugoma specifinė darbo vieta. Rankų darbo gaminys brangesnis širdžiai. Kai tvarkaisi senus daiktus ir svarstai, išmesti, ar ne, atsikratyti rankų darbo gaminio nekyla ranka. Paremiamas smulkusis verslas. Jei verslas paremtas nedideliais gamybos kiekiais, tai dažniausiai lokalus mažas verslas, kurį remiate pirkd...