Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip numesti svorio po gimdymo

 

Turbūt logiškiausia būtų pirmiausia jo nepriaugti, na, bet jei jau leidome sau nėštumo metu nepakvaišti dėl svarstyklių rodmenų ir mūsų organizmui reikėjo daugiau maisto bei daugiau poilsio, galime pakalbėti apie svorio metimą. Žinoma, jei tai apskritai aktualu. Bent man šis klausimas išsisprendė kažkaip savaime. Jei nėštumo metu sportuoti prisiversti buvo sunku, tai kasdieną leisdama su kūdikiu namuose prisisportuoju į valias. Ir tam beveik nereikia valios pastangų, nes viską diktuoja būtinybė. Dalinuosi savo sporto rutina.

  • Pritūpimai. Šitas pratimas mano (o gal kūdikio?) mėgstamiausias. Padarau apie 100 į dieną. Kai nukrenta soskė, kai nukrenta žaislas. Daug veiksmo su kūdikiu vyksta ant grindų, tad dar papildomai pritūpinėju.
  • Atsilenkimai. Daugiausia tai naktį, kai jau girdi, kad blaškosi ir nebemiega. Atsikeli, sūpuoji, guliesi, atsikeli. Apie 30-40 į parą.
  • Svorių kilnojimas. Šitas pratimas tarp mano mankštų galėtų būti išskirtas kaip auksinis, nes turiu nešioklę. 2 kartus dienoje išeinu į lauką su nemenko svorio vaikučiu. O kadangi dievas davė daug kūdikystės neramumų, pakilnojame ir namuose. O dar pakėlus ir pasiūbuojame, visaip pasisukiojame. Į darbą pasijungia nemažai papildomų raumenų. Dar pridėkime pirkinių tįsimą iš parduotuvės. Žodžiu, neblogai paprakaituoju. O jei vasarą dar būdavo lauke +30 karščio...
  • Bėgiojimas. Kai gamini valgyti ir išgirsti staigų verkimą, bėgi žiūrėti, gal jau koja užstrigo lovytės grotelėse, gal užsigavo ar pan. Na, ir taip bent keletą kartų dienoje. Čia dar būtų galima tobulėti, bėda ta, kad butas mažas.

O kad sportas veiktų efektyviau, verta pabalansuoti mitybą. Ją balansuoju maždaug taip.

  • Pusryčiai. Kartais dalį atiduodi priešui, nes vaikas ryte buvo neramus.
  • Pietūs. Nuo ryto jau nusiplūkus, pasigamini beleką.
  • Vakarienė. Svarbiausia pamaitinti tėtį, nes diena kažkaip nemačia pralėkė, tad puoli gaminti jam, o patisukramtai „kažką“.
  • Prasidėjus primaitinimui kažką skanaus kramsnoji, žiūri, vaikas didelėm akim žiūrinėja tavo kąsnį. Kągi, teks atiduoti. Viena kita kalorija mamai mažiau.

Štai ir viskas, mielosios. Tiesiog tirpini kilogramus ir ieškaisi vis siauresnių kelnių.

Foto: Tirachard Kumtanom


 

Komentarai

Populiarūs

Vaikas su apetitu = laiminga mama?

  Dažniausiai vaikas be apetito laikomas problema. O vaikas su apetitu, na, juk tai tikra laimė mamai. Bet ar tikrai? Mano sūnus gimė šiek tiek didesnis nei vidurkis ir nuo pat gimimo turėjo gerą apetitą. Viena vertus, džiaugiuosi dėl to, bet kita vertus, man ši jo savybė kartais tampa tikru galvos skausmu. Skaičiau, jog vaikai, kuriems leidžiama patiems vadovauti valgymo procesui, greičiau įsisąmonina sotumo jausmą. Kadangi man sunkoka leisti vaikui terliotis ir vis dar daugiausia valgymo procesui vadovauju pati, galbūt tai turėjo šiek tiek įtakos šiokiai tokiai jo besotystei? Nuo pat gimimo vaiką maitinau mišriai (savo pienu ir mišinuku), nes ne iš karto pavyko užkurti varikliuką su žindymu, o ir apskritai vėliau nuolat nerimavau, kad pieno nepakanka arba žindymas vyksta netaisyklingai. Ir šiuo laikotarpiu man nuolat kildavo dilema: ar vaikas alkanas, o gal persivalgęs? Tokios mintys kildavo dar ir dėl to, jog kūdikis turėjo stiprius dieglius (bent taip spėj...

Apie kūdikio miegą

Jau kažkur kažkada rašiau šia tema, bet noriu pasikartoti ir išsiplėsti. Matau daug reklamos, kur siūlomi kursai apie kūdikių miegą, yra mokytojų, kurie šioje srityje specializuojasi. Tai puiku, juk mamoms kartais tikrai reikia pagalbos iš šono. Tik čia noriu priminti kitoms mamoms vieną svarbų dalyką. Nenormalus kūdikio miegas mums atrodo nenormalus, nes mes lyginame su savuoju. O kūdikiui tai tik raidos etapas. Jo psichika, organizmas, viskas dar tik kuria normalų ritmą. Aš pati dažnai pykstu ant vaiko, kai jis sunkiai migdosi, bet tiesiog kantriai laukiu. Tad jei šiuo metu kaip tik svarstote, ar pirkti tuos miego kursus, pasidalinu savo kūdikio miego reikalais. Tikriausiai tai skaitydama tiesiog pagalvosite, kad gal su tais kursais ir neverta skubėti, nes jūs kaip ir visos mamos tiesiog turite sunkumų. Paros ritmas Kai tik gimė, manasis iš karto stojo į dienos ir nakties ritmą ir nieko specialiai dėl to nedarėme. Matyt jis pajuto šeimoje esantį griežtą ritmą...

Lietuviški maisto prekės ženklai, kuriuos vertinu

Man visada atrodo ekologiškiau ir racionaliau pirkti produktus, kurie pagaminti Lietuvoje. Dalinuosi pagrindiniais prekės ženklais, kuriuos vertinu. 1) Padažai. Be proto skanūs yra dauguma „Suslavičiaus“ padažų. Kartais taupumo sumetimais perku „Daumantų“ ar „Kėdainių“ produkciją, kurią taip pat vertinu. 2) Duona. Mėgstu „Gardėsio“ duoną, dažnai perku „Malūno“ duoną. Būta etapų, kai pati kepu duoną/batoną, tuomet duonos beveik neperku, bet vis tiek mėgstu paskanauti favoritų. 3) Pieno produktai. Šiaip jau galiu pagirti daugumą lietuviškų pieno produktų gamintojų. Itin skanūs „Rokiškio“ ir „Džiugo“ sūriai, mėgstu „Vilkyškių“ pieno produktus. 4) Kepiniai. Stengiuosi visada ką nors kepti namuose pati, bet jei jau perku, tai galėčiau išskirti „Mon Ami“ gaminius. Kartais būdama Tauragėje užsuku į „Jadvygos kepiniai“. Visada šviežia, didelis pasirinkimas, geri skoniai. 5) Supermaistas. Džiaugiuosi atradusi „Urbanfood“. Patinka pati idėja, jog miestietis gali valgyti sveikai...